Vishay/BCcomponents BFC246858124
BFC246858124 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246858124
Brief Description
CAP FILM 120NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246858124.pdf
Availability of BFC246858124
QUANTITY
BFC246858124 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246858124
Internal Part NumberEIS-BFC246858124
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.12µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246858124
Related LinksBFC246, BFC246858124 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246858124 Details Description
Related parts for BFC246858124
SENSOR 750PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 9.5"L X 6.34"W datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 9-20V 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
4-WALL HEADER 14CONT STRAIGHT datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf