Vishay/BCcomponents BFC246864105
BFC246864105 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246864105
Brief Description
CAP FILM 1UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC246864105.pdf
Availability of BFC246864105
QUANTITY
BFC246864105 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246864105
Internal Part NumberEIS-BFC246864105
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package600
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT468
Packaging*
Capacitance1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246864105
Related LinksBFC246, BFC246864105 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246864105 Details Description
Related parts for BFC246864105
MOSFET P-CH 60V 7A TO-220 datasheet.pdf
FILTER LINE 250VAC 36A PANEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Screw, Rivet, Stud datasheet.pdf
CONN PIN NYLON INSUL 50PC datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RING KRIMPTITE TAPED datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
ATTENUATOR 11 DB DC 18GHZ datasheet.pdf