Vishay/BCcomponents BFC246928684
BFC246928684 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246928684
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC246928684.pdf
Availability of BFC246928684
QUANTITY
BFC246928684 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246928684
Internal Part NumberEIS-BFC246928684
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT469
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246928684
Related LinksBFC246, BFC246928684 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246928684 Details Description
Related parts for BFC246928684
IC BUFF DVR 16BIT LOW V 54FBGA datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC PHOTO FLASH CHARGER 16-QFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR 82P2821 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.01 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
HD EJECT VT TH datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 35A datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf