Vishay/BCcomponents BFC246929823
BFC246929823 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246929823
Brief Description
CAP FILM 82NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC246929823.pdf
Availability of BFC246929823
QUANTITY
BFC246929823 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246929823
Internal Part NumberEIS-BFC246929823
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246929823
Related LinksBFC246, BFC246929823 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246929823 Details Description
Related parts for BFC246929823
SIDACTOR BIDIR 6V 400A DO-214AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
STENCIL TSSOP-16 .65MM datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 44POS TIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HEADER 53POS .100 L.104 datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 200MW SOD323 datasheet.pdf
38 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V datasheet.pdf