Vishay/BCcomponents BFC246941333
BFC246941333 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246941333
Brief Description
CAP FILM 33NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC246941333.pdf
Availability of BFC246941333
QUANTITY
BFC246941333 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246941333
Internal Part NumberEIS-BFC246941333
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246941333
Related LinksBFC246, BFC246941333 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246941333 Details Description
Related parts for BFC246941333
IC MCU ARM7 ROMLESS 100LQFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMB datasheet.pdf
KIT STARTER ST7236X datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 6.0MM RED datasheet.pdf
HAN E F GT CONTACT 0,5 MM / AWG datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
LGH 1 & IL SGL END datasheet.pdf
68000UF 25V 40X100MM 85C 12000H datasheet.pdf