Vishay/BCcomponents BFC246956682
BFC246956682 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246956682
Brief Description
CAP FILM 6.8NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246956682.pdf
Availability of BFC246956682
QUANTITY
BFC246956682 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246956682
Internal Part NumberEIS-BFC246956682
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package4,000
Packaging*
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246956682
Related LinksBFC246, BFC246956682 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246956682 Details Description
Related parts for BFC246956682
IC 8051 MCU 64K FLASH 100TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10V 1A POWERMITE datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQ 13.1MM datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 78 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
500 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
CABLE CLAMP NAT 0.21" datasheet.pdf