Vishay/BCcomponents BFC246958122
BFC246958122 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246958122
Brief Description
CAP FILM 1.2NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246958122.pdf
Availability of BFC246958122
QUANTITY
BFC246958122 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246958122
Internal Part NumberEIS-BFC246958122
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,600
Packaging*
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246958122
Related LinksBFC246, BFC246958122 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246958122 Details Description
Related parts for BFC246958122
SENSOR OPTO REFL 700MM CONN MOD datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC DIGITAL/CD DAC DECODER 64QFP datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20TSSOP datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUS TERMINATION 2A 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DCL10(F)E datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf