Vishay/BCcomponents BFC246965123
BFC246965123 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246965123
Brief Description
CAP FILM 12NF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246965123.pdf
Availability of BFC246965123
QUANTITY
BFC246965123 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246965123
Internal Part NumberEIS-BFC246965123
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package4,000
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246965123
Related LinksBFC246, BFC246965123 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246965123 Details Description
Related parts for BFC246965123
IC SCSI 9-LINE TERM 36-SSOP datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X18 10NS 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
12P MTA100 CONN ASSY WHT LF datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 2413 datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 20ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC ENERGY METERING datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
3X50 HPC INS TOOL SPEC LOAD datasheet.pdf
MSATA H1 8GB SLC datasheet.pdf
FUSE 12KV 25A 2"DIN datasheet.pdf