Vishay/BCcomponents BFC246969123
BFC246969123 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246969123
Brief Description
CAP FILM 12NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246969123.pdf
Availability of BFC246969123
QUANTITY
BFC246969123 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246969123
Internal Part NumberEIS-BFC246969123
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,600
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246969123
Related LinksBFC246, BFC246969123 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246969123 Details Description
Related parts for BFC246969123
SURGE SUPP 275V BIDIR 3-SL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC EXPND AND-ORINV GATE 14TSSOP datasheet.pdf
CAP REPLCMNT FOR M30 PROX UNSHLD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 6A WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER 2X10 VERT BRKWAY TIN datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
MINIFIT HCS SR V/PEGS V-2 3CKT datasheet.pdf
CONN DIP PLUG 1.27MM 14POS datasheet.pdf