Vishay/BCcomponents BFC247011334
BFC247011334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247011334
Brief Description
CAP FILM 330NF 10% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC247011334.pdf
Availability of BFC247011334
QUANTITY
BFC247011334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247011334
Internal Part NumberEIS-BFC247011334
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT470
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247011334
Related LinksBFC247, BFC247011334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247011334 Details Description
Related parts for BFC247011334
IC REG LDO 15V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 105M 64VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE ASSY 5.5X2.1MM M/M 2M datasheet.pdf
RES 10.0 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 320 I/O 668FCBGA datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SAMPLING 28-CDIP datasheet.pdf
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf