Vishay/BCcomponents BFC247028273
BFC247028273 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247028273
Brief Description
CAP FILM 27NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247028273.pdf
Availability of BFC247028273
QUANTITY
BFC247028273 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247028273
Internal Part NumberEIS-BFC247028273
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.027µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247028273
Related LinksBFC247, BFC247028273 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247028273 Details Description
Related parts for BFC247028273
BLADE STRIPAX 2.5 REPLACEMENT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 600A B8 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 300MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEV 24VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
RES 70K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 21POS TIN datasheet.pdf
DSub Connector Receptacle, Female Sockets 11 (10 + 1 Coax or Power) Position datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
68UF 50V 9.53X34.93 AXI datasheet.pdf