Vishay/BCcomponents BFC247036124
BFC247036124 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247036124
Brief Description
CAP FILM 120NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC247036124.pdf
Availability of BFC247036124
QUANTITY
BFC247036124 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247036124
Internal Part NumberEIS-BFC247036124
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.12µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247036124
Related LinksBFC247, BFC247036124 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247036124 Details Description
Related parts for BFC247036124
IC DUAL DIFF LINE DRIVER 14-DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
WARNING PLATE W/SCREWS 8MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3, +/-12V 30W TH datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.25 OHM 1% 12.5W datasheet.pdf