Cornell Dubilier Electronics MCH38FM100D
MCH38FM100D picture photo
Mfg. Part Number
MCH38FM100D
Brief Description
CAP MICA 10PF 0.5PF 4KV SMD
Datasheet Download
MCH38FM100D.pdf
Availability of MCH38FM100D
QUANTITY
MCH38FM100D Order Process
Ship out your order
Specifications of MCH38FM100D
Internal Part NumberEIS-MCH38FM100D
SeriesMCH
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated4000V (4kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.380" L x 0.380" W (9.65mm x 9.65mm)
Height - Seated (Max)0.080" (2.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCH38FM100D
Related LinksMCH38, MCH38FM100D Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MCH38FM100D Details Description
Related parts for MCH38FM100D
IC AUDIO DIFF RCVR 8-DIP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SRL SC70-6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
IC TXRX 240-930MHZ -8-13DB 20QFN datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
LED 5MM 585NM YLW CLR 28V TS5.5 datasheet.pdf