Littelfuse LA120URD71TTI0500
LA120URD71TTI0500 picture photo
Mfg. Part Number
LA120URD71TTI0500
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 500A 1200VAC
Datasheet Download
LA120URD71TTI0500.pdf
Availability of LA120URD71TTI0500
QUANTITY
LA120URD71TTI0500 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA120URD71TTI0500
Internal Part NumberEIS-LA120URD71TTI0500
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesLA
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated1200VAC (1.2kV)
Current500A
Package / CaseRectangular
Size / Dimension-
Operating Temperature-
Melting I²t68
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA120URD71TTI0500
Related LinksLA120URD, LA120URD71TTI0500 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA120URD71TTI0500 Details Description
Related parts for LA120URD71TTI0500
RES SMD 75 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
POT JOYSTICK 150K OHM datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 3A 1200VAC datasheet.pdf
RELAY SSR 45A 3PH NO HT SINK 2PL datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT NK datasheet.pdf