Vishay/BCcomponents BFC247041273
BFC247041273 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247041273
Brief Description
CAP FILM 27NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC247041273.pdf
Availability of BFC247041273
QUANTITY
BFC247041273 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247041273
Internal Part NumberEIS-BFC247041273
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.027µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247041273
Related LinksBFC247, BFC247041273 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247041273 Details Description
Related parts for BFC247041273
PILOT LIGHT 6VDC LED ROUND WHITE datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.5A 16DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
CONN FFC TOP 31POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 376VWM 602VC SMCJ datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 47PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf