Vishay/BCcomponents BFC247052333
BFC247052333 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247052333
Brief Description
CAP FILM 33NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247052333.pdf
Availability of BFC247052333
QUANTITY
BFC247052333 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247052333
Internal Part NumberEIS-BFC247052333
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247052333
Related LinksBFC247, BFC247052333 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247052333 Details Description
Related parts for BFC247052333
CAP CER 270PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf