Vishay/BCcomponents BFC247056182
BFC247056182 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247056182
Brief Description
CAP FILM 1.8NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247056182.pdf
Availability of BFC247056182
QUANTITY
BFC247056182 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247056182
Internal Part NumberEIS-BFC247056182
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247056182
Related LinksBFC247, BFC247056182 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247056182 Details Description
Related parts for BFC247056182
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SENS PROX M30 15MM DC2W-NC SHLD datasheet.pdf
GYROSCOPE MEMS SGL AXIS 16-LGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MODEM CELLULAR DUAL CDMA datasheet.pdf
IC RF SWITCH SPDT 50 OHM SC70-6 datasheet.pdf
RES SMD 6.19KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
114FXE6-ST-40 SWITCH datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 17E M25 datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf