Vishay/BCcomponents BFC247056393
BFC247056393 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247056393
Brief Description
CAP FILM 39NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247056393.pdf
Availability of BFC247056393
QUANTITY
BFC247056393 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247056393
Internal Part NumberEIS-BFC247056393
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247056393
Related LinksBFC247, BFC247056393 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247056393 Details Description
Related parts for BFC247056393
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
BOARD DEMO AMP CKT CMPA2560025F datasheet.pdf
RES 1.20K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 1MSPS DL 32QFN datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 6.3V 20% 1507 datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 3X144" A MED datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
4R VER HDR PF 0GP datasheet.pdf
RES 400 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 30C SHLD 300V datasheet.pdf