Vishay/BCcomponents BFC247058103
BFC247058103 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247058103
Brief Description
CAP FILM 10NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247058103.pdf
Availability of BFC247058103
QUANTITY
BFC247058103 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247058103
Internal Part NumberEIS-BFC247058103
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247058103
Related LinksBFC247, BFC247058103 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247058103 Details Description
Related parts for BFC247058103
RES SMD 43 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:6 100MHZ 16SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
PNL MNT RED W/WIRE 12" datasheet.pdf
MOD PWR ENT DUAL COMPACT 6A MED datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf