Susumu RG1608N-1373-C-T5
RG1608N-1373-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1373-C-T5
Brief Description
RES SMD 137KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1373-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1373-C-T5
QUANTITY
RG1608N-1373-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1373-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1373-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1373-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1373-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1373-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1373-C-T5
IC REG MULT CONFIG INV ADJ DDPAK datasheet.pdf
RES 300 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
HEX STANDOFF M5 BRASS 11MM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf