Vishay/BCcomponents BFC247065272
BFC247065272 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247065272
Brief Description
CAP FILM 2.7NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247065272.pdf
Availability of BFC247065272
QUANTITY
BFC247065272 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247065272
Internal Part NumberEIS-BFC247065272
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance2700pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247065272
Related LinksBFC247, BFC247065272 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247065272 Details Description
Related parts for BFC247065272
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 10.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN datasheet.pdf
FUS 500V 10A A50QS SEMI datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CB BTS FT 4 ASY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf