Vishay/BCcomponents BFC247066223
BFC247066223 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247066223
Brief Description
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247066223.pdf
Availability of BFC247066223
QUANTITY
BFC247066223 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247066223
Internal Part NumberEIS-BFC247066223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247066223
Related LinksBFC247, BFC247066223 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247066223 Details Description
Related parts for BFC247066223
LCD 3.5 DIGIT .5" REFL datasheet.pdf
CONN D-SUB SHELL 15POS PLASTIC datasheet.pdf
RES SMD 1.21KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A SOT223-6 datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSOR 6OUT 6' CORD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.24 OHM 1% 20W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES 9.6 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf