Vishay/BCcomponents BFC247085823
BFC247085823 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247085823
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 82NF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247085823.pdf
Availability of BFC247085823
QUANTITY
BFC247085823 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247085823
Internal Part NumberEIS-BFC247085823
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT470
Packaging*
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247085823
Related LinksBFC247, BFC247085823 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247085823 Details Description
Related parts for BFC247085823
IDC CABLE - MSD30K/MC34M/MPK30K datasheet.pdf
SOCK CONN 26 CONT OPEN W/POL GLD datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 90A AC OUT datasheet.pdf
CONN RECEPT 80POS W/O POST SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MICRO 31POS PIN 24" datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD 2MHZ SYNC BUCK REG datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
AMP MONO-SHAPE 2 POS TAB CONN datasheet.pdf
HDM EAPR250F310F LM & G datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf