SiTIME SIT9002AC-08H25DG
SIT9002AC-08H25DG picture photo
Mfg. Part Number
SIT9002AC-08H25DG
Datasheet Download
SIT9002AC-08H25DG.pdf
Availability of SIT9002AC-08H25DG
QUANTITY
SIT9002AC-08H25DG Order Process
Ship out your order
Specifications of SIT9002AC-08H25DG
Internal Part NumberEIS-SIT9002AC-08H25DG
Available Frequency Range1MHz ~ 220MHz
Function-
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth±1.00%, Center Spread
Current - Supply (Max)84mA
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Height0.039" (1.00mm)
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SIT9002AC-08H25DG
Related LinksSIT9002A, SIT9002AC-08H25DG Datasheet, SiTIME Distributor
SIT9002AC-08H25DG Details Description
Related parts for SIT9002AC-08H25DG
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 76POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.165" 3MM 2LD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 200POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf