Amphenol Aerospace Operations MS27472T24B2SD
MS27472T24B2SD picture photo
Mfg. Part Number
MS27472T24B2SD
Brief Description
CONN RCPT 100POS WALL MT W/SCKT
Datasheet Download
MS27472T24B2SD.pdf
Availability of MS27472T24B2SD
QUANTITY
MS27472T24B2SD Order Process
Ship out your order
Specifications of MS27472T24B2SD
Internal Part NumberEIS-MS27472T24B2SD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions100
Shell Size - Insert24-2
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationD
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
Contact Finish Thickness50µin (1.27µm)
Current Rating5A
Voltage - Rated400VAC, 500VDC
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MS27472T24B2SD
Related LinksMS27472, MS27472T24B2SD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
MS27472T24B2SD Details Description
Related parts for MS27472T24B2SD
IDC CABLE - AKC16G/AE16G/AKC16G datasheet.pdf
SURGE SUPP THYRISTOR 58V TO-92 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 24POS DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RJI CABLE 4XAWG22/7 TRAIHAN PP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEAT SHRINK GREEN .09"X4' datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4.5V 10UA datasheet.pdf