Vishay/BCcomponents BFC247086223
BFC247086223 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247086223
Brief Description
CAP FILM 22NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC247086223.pdf
Availability of BFC247086223
QUANTITY
BFC247086223 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247086223
Internal Part NumberEIS-BFC247086223
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesVoltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT470
Packaging*
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247086223
Related LinksBFC247, BFC247086223 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247086223 Details Description
Related parts for BFC247086223
TOOL HAND CRIMP PHD 24-28AWG datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
LENS TITANUM-3 SPOT DRAGON 14DEG datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
LED CBI 3MM QUAD LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CUTOFF PLUNGER datasheet.pdf
25POS SHORT JACK SCREW UNC4-40 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V 10% X5R 0402 datasheet.pdf