Vishay/BCcomponents BFC247934114
BFC247934114 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247934114
Brief Description
CAP FILM 110NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC247934114.pdf
Availability of BFC247934114
QUANTITY
BFC247934114 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247934114
Internal Part NumberEIS-BFC247934114
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP479
Packaging*
Capacitance0.11µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247934114
Related LinksBFC247, BFC247934114 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247934114 Details Description
Related parts for BFC247934114
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X8R 0805 datasheet.pdf
IC RAD RX AM/FM/SW/LW/AUX 24SSOP datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X7S 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf