Vishay/BCcomponents BFC247936204
BFC247936204 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247936204
Brief Description
CAP FILM 200NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC247936204.pdf
Availability of BFC247936204
QUANTITY
BFC247936204 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247936204
Internal Part NumberEIS-BFC247936204
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.2µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC100V
Voltage Rating - DC160V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247936204
Related LinksBFC247, BFC247936204 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247936204 Details Description
Related parts for BFC247936204
ENDPLATE 4/SAK 10 PA BEIGE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
FUSE CERM 800MA 440VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf