Vishay/BCcomponents BFC247946154
BFC247946154 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247946154
Brief Description
CAP FILM 150NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC247946154.pdf
Availability of BFC247946154
QUANTITY
BFC247946154 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247946154
Internal Part NumberEIS-BFC247946154
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247946154
Related LinksBFC247, BFC247946154 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247946154 Details Description
Related parts for BFC247946154
CAP TRIMMER 4.5-40PF 25V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
REPLACEMENT MOUNTING KIT datasheet.pdf
PROXIMITY RECT 5MM 2-WIRE 2M CBL datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HAN 3 HPR-O-RING-SEALING datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
RES SMD 3.32M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf