Vishay/BCcomponents BFC247952394
BFC247952394 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247952394
Brief Description
CAP FILM 390NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247952394.pdf
Availability of BFC247952394
QUANTITY
BFC247952394 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247952394
Internal Part NumberEIS-BFC247952394
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package500
Packaging*
Capacitance0.39µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247952394
Related LinksBFC247, BFC247952394 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247952394 Details Description
Related parts for BFC247952394
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
GSF1 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG WHITE 500' datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 150 PF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf