Vishay/BCcomponents BFC247954513
BFC247954513 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247954513
Brief Description
CAP FILM 51NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247954513.pdf
Availability of BFC247954513
QUANTITY
BFC247954513 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247954513
Internal Part NumberEIS-BFC247954513
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.051µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247954513
Related LinksBFC247, BFC247954513 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247954513 Details Description
Related parts for BFC247954513
RES SMD 619 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES 16K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
PP004/PP005 GEN ACCES datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
OSC XO 120.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC SOC 802.11B/G/N CTRLR 40-QFN datasheet.pdf
ATTENUATOR TNC QPL SCREENED datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf