Vishay/BCcomponents BFC247954684
BFC247954684 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247954684
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 680NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC247954684.pdf
Availability of BFC247954684
QUANTITY
BFC247954684 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247954684
Internal Part NumberEIS-BFC247954684
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package450
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP479
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247954684
Related LinksBFC247, BFC247954684 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247954684 Details Description
Related parts for BFC247954684
CAP FILM 0.068UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
EVAL MOD FOR TPA0162 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.2A 28.6 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BOARD EVAL SOT89-3 VOLTAGE REG datasheet.pdf
CA,SM,MTRJ-SC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W SMBJ datasheet.pdf
DDR3 240P SMT ASSY datasheet.pdf
DITTO SG/END HARNESS 3 CKT .15M datasheet.pdf
RADIAL VARISTOR 14MM ROHS/LEAD F datasheet.pdf