Vishay/BCcomponents BFC247965163
BFC247965163 picture photo
Mfg. Part Number
BFC247965163
Brief Description
CAP FILM 16NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC247965163.pdf
Availability of BFC247965163
QUANTITY
BFC247965163 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC247965163
Internal Part NumberEIS-BFC247965163
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.016µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC247965163
Related LinksBFC247, BFC247965163 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC247965163 Details Description
Related parts for BFC247965163
RES SMD 78.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IGBT 600V 107A 366W TO247 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS650001 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
CARD EJECTOR PCB 1.13" .063" NAT datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS S4 TU datasheet.pdf
CIR 4C 4#16 10#12 PIN RECP datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 30C SHLD 300V datasheet.pdf