TXC CORPORATION BJ-156.250MBE-T
BJ-156.250MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
BJ-156.250MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
BJ-156.250MBE-T.pdf
Availability of BJ-156.250MBE-T
QUANTITY
BJ-156.250MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BJ-156.250MBE-T
Internal Part NumberEIS-BJ-156.250MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDifferential Output Oscillator
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBJ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BJ-156.250MBE-T
Related LinksBJ-156., BJ-156.250MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BJ-156.250MBE-T Details Description
Related parts for BJ-156.250MBE-T
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP MICA 2000PF 1% 100V 2220 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A DDPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT-DB 10A 120V datasheet.pdf
BNC 4.5GHZ PLUG-1794A datasheet.pdf
RES 49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 32POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf