TXC CORPORATION BJ-156.250MBE-T
BJ-156.250MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
BJ-156.250MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC VCXO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
BJ-156.250MBE-T.pdf
Availability of BJ-156.250MBE-T
QUANTITY
BJ-156.250MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BJ-156.250MBE-T
Internal Part NumberEIS-BJ-156.250MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDifferential Output Oscillator
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesBJ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCXO
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)80mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BJ-156.250MBE-T
Related LinksBJ-156., BJ-156.250MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
BJ-156.250MBE-T Details Description
Related parts for BJ-156.250MBE-T
RES SMD 14.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMC datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
10POS SIL VERTICAL PIN HEADER datasheet.pdf
A22TK-2RL-02-K04 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf