Taiyo Yuden BK2125HM102-T
BK2125HM102-T picture photo
Mfg. Part Number
BK2125HM102-T
Brief Description
FERRITE BEAD 1000 OHM 0805
Datasheet Download
BK2125HM102-T.pdf
Availability of BK2125HM102-T
QUANTITY
BK2125HM102-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK2125HM102-T
Internal Part NumberEIS-BK2125HM102-T
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1 kOhm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK2125HM102-T
Related LinksBK2125, BK2125HM102-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK2125HM102-T Details Description
Related parts for BK2125HM102-T
TIP NOZZLE REPLACEMENT datasheet.pdf
IC DAC NANO 12BIT DUAL 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CUSTOM COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
TRANS RF PWR LDMOS 60W 16HSOP datasheet.pdf
RES 10K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 165A DO205AA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS INLINE SKT datasheet.pdf