Taiyo Yuden BK2125HS150-T
BK2125HS150-T picture photo
Mfg. Part Number
BK2125HS150-T
Brief Description
FERRITE BEAD 15 OHM 0805
Datasheet Download
BK2125HS150-T.pdf
Availability of BK2125HS150-T
QUANTITY
BK2125HS150-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK2125HS150-T
Internal Part NumberEIS-BK2125HS150-T
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency15 Ohm @ 100MHz
Current Rating1.2A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK2125HS150-T
Related LinksBK2125, BK2125HS150-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK2125HS150-T Details Description
Related parts for BK2125HS150-T
TVS DIODE 185VWM 344.4VC DO201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4200K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 2.1M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A 5TSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf