Taiyo Yuden BK2125HS241-T
BK2125HS241-T picture photo
Mfg. Part Number
BK2125HS241-T
Brief Description
FERRITE BEAD 240 OHM 0805
Datasheet Download
BK2125HS241-T.pdf
Availability of BK2125HS241-T
QUANTITY
BK2125HS241-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK2125HS241-T
Internal Part NumberEIS-BK2125HS241-T
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency240 Ohm @ 100MHz
Current Rating600mA
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK2125HS241-T
Related LinksBK2125, BK2125HS241-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK2125HS241-T Details Description
Related parts for BK2125HS241-T
RES SMD 5.76K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.24M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 48POS .254M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 4V 1411 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf