Taiyo Yuden BK2125LM152-T
BK2125LM152-T picture photo
Mfg. Part Number
BK2125LM152-T
Brief Description
FERRITE BEAD 1500 OHM 0805
Datasheet Download
BK2125LM152-T.pdf
Availability of BK2125LM152-T
QUANTITY
BK2125LM152-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BK2125LM152-T
Internal Part NumberEIS-BK2125LM152-T
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1.5 kOhm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BK2125LM152-T
Related LinksBK2125, BK2125LM152-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BK2125LM152-T Details Description
Related parts for BK2125LM152-T
FIXED IND 3.3MH 40MA 53 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
JPT HOUSING SEAL 6P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY 20 GOLD 7POS datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 3A 50 MOHM TH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 20W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
INSERT MOTION BP KIT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf