ITT Cannon, LLC BKAD1-125-300-F0
BKAD1-125-300-F0 picture photo
Mfg. Part Number
BKAD1-125-300-F0
Brief Description
RACK AND PANEL PLUG 125POS
Datasheet Download
BKAD1-125-300-F0.pdf
Availability of BKAD1-125-300-F0
QUANTITY
BKAD1-125-300-F0 Order Process
Ship out your order
Specifications of BKAD1-125-300-F0
Internal Part NumberEIS-BKAD1-125-300-F0
PackagingBulk
Shell StylePlug - Shell
Shell Size1
Cavity A60
Shell PlatingChromate
Termination-
FeaturesNo Keying, Rear Release
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKAD1-125-300-F0
Related LinksBKAD1-12, BKAD1-125-300-F0 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
BKAD1-125-300-F0 Details Description
Related parts for BKAD1-125-300-F0
CONN RING INSUL 16-14 AWG .375" datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 650MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
CONN SPRING 36POS DUAL .295 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC TEMP SENS/SWITCH 60C 6LLP datasheet.pdf
IC PROD AUTHENTICATION SOT23-3 datasheet.pdf
DISPLAY 570NM GRN 1DIG 1 TH datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 20SOIC datasheet.pdf
LENS ARRAY RND 4POS 39.9MM SPOT datasheet.pdf