ITT Cannon, LLC BKAD1-125-40022
BKAD1-125-40022 picture photo
Mfg. Part Number
BKAD1-125-40022
Brief Description
RACK AND PANEL RCPT 125POS
Datasheet Download
BKAD1-125-40022.pdf
Availability of BKAD1-125-40022
QUANTITY
BKAD1-125-40022 Order Process
Ship out your order
Specifications of BKAD1-125-40022
Internal Part NumberEIS-BKAD1-125-40022
PackagingBulk
Shell StyleReceptacle
Shell Size1
Cavity A60
Shell PlatingChromate
TerminationCrimp
FeaturesRear Release
Note-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKAD1-125-40022
Related LinksBKAD1-1, BKAD1-125-40022 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
BKAD1-125-40022 Details Description
Related parts for BKAD1-125-40022
IDC CABLE - MSC16A/MC16G/MSC16A datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V D2PAK datasheet.pdf
IC POT DUAL ADDRESS 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1A (Switch) 28-QFN (4x5) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.96 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 4.167K OHM 1/5W 0805 datasheet.pdf
RJI 22/7 2XIP20MULTIPCRANCROSP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT datasheet.pdf
PCB.SOCKET CONTACT datasheet.pdf
OSC MEMS 99.3000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf