Taiyo Yuden BKP2125HS600-T
BKP2125HS600-T picture photo
Mfg. Part Number
BKP2125HS600-T
Brief Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0805
Datasheet Download
BKP2125HS600-T.pdf
Availability of BKP2125HS600-T
QUANTITY
BKP2125HS600-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BKP2125HS600-T
Internal Part NumberEIS-BKP2125HS600-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating3A
DC Resistance (DCR)25 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKP2125HS600-T
Related LinksBKP2125, BKP2125HS600-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BKP2125HS600-T Details Description
Related parts for BKP2125HS600-T
CONN 2MM HEADER 110POS STR GOLD datasheet.pdf
IC 8051 MCU 64K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRAS W/RES datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER FOR LABELS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1.25W DO214AC datasheet.pdf