Taiyo Yuden BKP2125HS600-T
BKP2125HS600-T picture photo
Mfg. Part Number
BKP2125HS600-T
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0805
Datasheet Download
BKP2125HS600-T.pdf
Availability of BKP2125HS600-T
QUANTITY
BKP2125HS600-T Order Process
Ship out your order
Specifications of BKP2125HS600-T
Internal Part NumberEIS-BKP2125HS600-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesBK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating3A
DC Resistance (DCR)25 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKP2125HS600-T
Related LinksBKP2125, BKP2125HS600-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BKP2125HS600-T Details Description
Related parts for BKP2125HS600-T
RES SMD 30.1 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 6UDFN datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
ETRAK2 16I120VACDIE2BASE2 datasheet.pdf
CONN PIN IDC 16POS W/O MT EAR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf