Taiyo Yuden BKP2125HS600-TV
BKP2125HS600-TV picture photo
Mfg. Part Number
BKP2125HS600-TV
Brief Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0805
Datasheet Download
BKP2125HS600-TV.pdf
Availability of BKP2125HS600-TV
QUANTITY
BKP2125HS600-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of BKP2125HS600-TV
Internal Part NumberEIS-BKP2125HS600-TV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesEMC Applications
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesAutomotive, AEC-Q200, BK
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating3A
DC Resistance (DCR)25 mOhm Max
Filter Type-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BKP2125HS600-TV
Related LinksBKP2125, BKP2125HS600-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
BKP2125HS600-TV Details Description
Related parts for BKP2125HS600-TV
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IP CORE MCDMA CTLR SC LATTICESC datasheet.pdf
IC RC FILTER NETWORK 4CH 8HXSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R096F-B1-1-COD datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
TERMINAL ASK 1/EN DB datasheet.pdf
DIPLEXER 2.45 5.5GHZ 0805 datasheet.pdf