Ampleon USA Inc. BLA8G1011L-300U
BLA8G1011L-300U picture photo
Mfg. Part Number
BLA8G1011L-300U
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANS PWR LDMOS 300W SOT502
Datasheet Download
BLA8G1011L-300U.pdf
Availability of BLA8G1011L-300U
QUANTITY
BLA8G1011L-300U Order Process
Ship out your order
Specifications of BLA8G1011L-300U
Internal Part NumberEIS-BLA8G1011L-300U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLA8G1011L-300U
Related LinksBLA8G10, BLA8G1011L-300U Datasheet, Ampleon USA Inc. Distributor
BLA8G1011L-300U Details Description
Related parts for BLA8G1011L-300U
IC REG LDO ADJ 0.75A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf