NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G10LS-200RN:11
BLF6G10LS-200RN:11 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G10LS-200RN:11
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANS LDMOS POWER 200W SOT-502B
Datasheet Download
BLF6G10LS-200RN:11.pdf
Availability of BLF6G10LS-200RN:11
QUANTITY
BLF6G10LS-200RN:11 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G10LS-200RN:11
Internal Part NumberEIS-BLF6G10LS-200RN:11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSkip Gain Binning 06/Jun/2015
PCN Assembly/OriginRF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013
Assembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTray
Transistor TypeLDMOS
Frequency871.5MHz ~ 891.5MHz
Gain20dB
Voltage - Test28V
Current Rating49A
Noise Figure-
Current - Test1.4A
Power - Output40W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-502B
Supplier Device PackageSOT502B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G10LS-200RN:11
BLF6G10LS-200RN:11 Details Description
Related parts for BLF6G10LS-200RN:11
WAH 70 FOR WFF 70 WM BU datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 12MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 450V 0.5A DPAK datasheet.pdf
RES 316 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 16-PQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED HI ORA 220V datasheet.pdf
3.50MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf