NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G27LS-40P,118
BLF6G27LS-40P,118 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G27LS-40P,118
Brief Description
TRANSISTOR RF PWR LDMOS SOT1121B
Datasheet Download
BLF6G27LS-40P,118.pdf
Availability of BLF6G27LS-40P,118
QUANTITY
BLF6G27LS-40P,118 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G27LS-40P,118
Internal Part NumberEIS-BLF6G27LS-40P,118
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginRF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013
Assembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package100
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeLDMOS (Dual)
Frequency2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain17.5dB
Voltage - Test28V
Current Rating15.5A
Noise Figure-
Current - Test450mA
Power - Output12W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-1121B
Supplier Device PackageCDFM4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G27LS-40P,118
BLF6G27LS-40P,118 Details Description
Related parts for BLF6G27LS-40P,118
JACK PLUG/RTANG BANANA 48" RED datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG .100" 30POS DUAL PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC RS485 DVR/RCVR FUL-DUP 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 32LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 710MA 300 MOHM datasheet.pdf