NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF6G38-100,112
BLF6G38-100,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLF6G38-100,112
Brief Description
TRANS WIMAX PWR LDMOS SOT502A
Datasheet Download
BLF6G38-100,112.pdf
Availability of BLF6G38-100,112
QUANTITY
BLF6G38-100,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF6G38-100,112
Internal Part NumberEIS-BLF6G38-100,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginRF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package20
Series-
PackagingTray
Transistor TypeLDMOS
Frequency3.4GHz ~ 3.6GHz
Gain13dB
Voltage - Test28V
Current Rating34A
Noise Figure-
Current - Test1.05A
Power - Output18.5W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-502A
Supplier Device PackageLDMOST
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF6G38-100,112
BLF6G38-100,112 Details Description
Related parts for BLF6G38-100,112
RES 270K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES SMD 6.04 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 13A TO263 datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.6 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 27POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PINS datasheet.pdf