NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF7G22L-130,112
BLF7G22L-130,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLF7G22L-130,112
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANSISTOR PWR LDMOS SOT502A
Datasheet Download
BLF7G22L-130,112.pdf
Availability of BLF7G22L-130,112
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BLF7G22L-130,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF7G22L-130,112
Internal Part NumberEIS-BLF7G22L-130,112
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 29/Dec/2014
PCN Assembly/OriginRF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013
Assembly/Test Site Transfer 14/Nov/2015
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTray
Transistor TypeLDMOS
Frequency2GHz ~ 2.2GHz
Gain18.5dB
Voltage - Test28V
Current Rating28A
Noise Figure-
Current - Test950mA
Power - Output30W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-502A
Supplier Device PackageLDMOST
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF7G22L-130,112
BLF7G22L-130,112 Details Description
Related parts for BLF7G22L-130,112
DIODE GEN PURP 200V 6A P600 datasheet.pdf
CONN MOD ADAPTER 8P8C TO PCB datasheet.pdf
OPT SENSOR ROUND LENS P BIN LED datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HDR SHDR R/A GOLD 16POS datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 31MM datasheet.pdf
TAP SWITCH DIALS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf