NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BLF7G24LS-100,112
BLF7G24LS-100,112 picture photo
Mfg. Part Number
BLF7G24LS-100,112
Manufacturer
Product Category
RF FETs
Brief Description
TRANSISTOR RF PWR LDMOS SOT502B
Datasheet Download
BLF7G24LS-100,112.pdf
Availability of BLF7G24LS-100,112
QUANTITY
BLF7G24LS-100,112 Order Process
Ship out your order
Specifications of BLF7G24LS-100,112
Internal Part NumberEIS-BLF7G24LS-100,112
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginRF Power Transistors Transfer 21/Dec/2013
PCN PackagingDate Code Extended 18/Jul/2013
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF FETs
Series-
PackagingTube
Transistor TypeLDMOS
Frequency2.3GHz ~ 2.4GHz
Gain18dB
Voltage - Test28V
Current Rating28A
Noise Figure-
Current - Test900mA
Power - Output20W
Voltage - Rated65V
Package / CaseSOT-502B
Supplier Device PackageSOT502B
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BLF7G24LS-100,112
BLF7G24LS-100,112 Details Description
Related parts for BLF7G24LS-100,112
CONN SPADE FLANGED 16-22 AWG #8 datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 360K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 169K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 18 POS datasheet.pdf